Spojení výhod zakázkové a sériové výroby

Zakázkovost vs. kvalita? U nás 1:1

Naším cílem bylo vyrobit dres, který by kvalitou odpovídal výrobkům světových značek a zároveň bychom ho mohli přizpůsobit každému klubu na míru. Oslovili jsme přední české studio na poli sportovních oděvů The Anatomy of Brand a ve spolupráci s ním vytvořili kolekci dresů, která je sice co do počtu skromná, ale do posledního detailu propracovaná. To nám umožňuje nakupovat materiál ve velkém od zahraničních dodavatelů, kteří poskytují moderní možnosti i vysokou kvalitu. Stále ale kopeme za Česko a dresy šijeme hezky po jednom tady u nás. K dispozici máme moderní technologie tisku, které přináší řadu možností v tvorbě designu dresu. Právě díky nim zvládneme zhotovit dres do již dříve vyrobené sady. Můžete tedy s klidem hrát až do roztrhání, a my vám pak vyrobíme nový, úplně stejný model dresu. Naše tiskové technologie nám navíc pomáhají vytvořit opravdu jakýkoli design. A není přitom rozhodující, jak velký fotbalový klub jste.

Sérioví výrobci - velcí hráči na poli kvality

Známe je všichni. Velké značky jako jsou Nike, Adidas, nebo Puma. Obrovská výrobní kapacita jim dovoluje používat modernější a nákladnější technologie. Mohou si také daleko víc vyhrát s detaily. Není pro ně problém investovat do vývoje, a tak se často stávají průkopníky nových hi-tech technologií. Jsou to právě tito výrobci, kdo na pole oděvního průmyslu přináší trendy.

Na míru ano, ale jen s rezervami

Sériová výroba však nedává takový prostor přizpůsobit dres vlastnímu klubu. Tedy, pokud nejste Barcelona nebo Arsenal, vybírat můžete jen z omezené nabídky designů a jejich barevných variací, která se navíc většinou každý rok obměňuje. Pokud z vás dres strhají fanynky nebo budete potřebovat další pro nového hráče, může to být problém. Stejný model dresu po nějaké době už neseženete. Aplikaci vašeho klubového znaku, čísla hráče nebo loga sponzora si navíc musíte zajistit sami nebo přes prostředníky. Počítejte tedy s dalšími náklady.

Na zakázku? Každé vaše přání

Malé firmy vyrábějící na zakázku vám vyjdou v designu maximálně vstříc. Ať chcete dres s proužky, norským vzorem nebo fotkou trenérova dítěte, splní vám to. Kvalitou a funkčností se produkty těchto výrobců vyrovnají levnějším modelovým řadám velkých značek, ale oproti autentickým verzím je to pořád druhá liga. Limitující je samotná výroba na zakázku, při které firmy nevyrábí zásoby zboží na sklad. Malé značky jsou také omezené svým rozpočtem, proto materiál nakupují spíše na domácí půdě než v zahraničí. V neposlední řadě je klíčovým faktorem tržní cena. Vlivem velké konkurence a preferencí zákazníků jsou ceny na trhu sraženy na minimum a tak výrobci mají na zboží nízké marže. Proto musí vyrábět obrovské množství dresů, aby se uživili. A na inovace produktů pak nezbývá čas, ani energie.


Začalo to hledání dresu, který by odpovídal našemu zápalu pro fotbal.

Chtěli jsme prostě něco víc než kus látky s číslem na zádech. Hledali jsme fotbalový dres, který by nám ušili na zakázku, v našich barvách a s klubovým znakem na srdci. Ve kterém by se nám příjemně hrálo, dobře by vypadal a přitom nestál majlant. Nic takového jsme ale na trhu nenašli, a tak jsme fotbalové dresy začali vyrábět sami.

Funkční textil s unikátními vlastnostmi

Dlouho jsme pro naše fotbalové dresy hledali ten nejlepší možný materiál. A víte co? Nenašli jsme nic, co by odpovídalo našim náročným představám o funkčnosti a kvalitě. Ale našli jsme partnera, který pro nás takovou unikátní látku vyrobil. A to jako pro jedinou firmu v oboru.

Inovativní tiskové technologie

Metoda digitálního sublimačního tisku nám umožňuje dostat na dresy esenci vašeho klubu. Barvy, jména, čísla, loga… A ještě větší parádu umíme udělat pomocí originálních výšivek či 3D tisků.

Vlastní systém velikostí speciálně pro fotbalisty

Abyste pochopili, jak silná je naše vášeň pro fotbal… Několik let jsme objížděli střední Evropu a měřili fotbalisty. Normálně krejčovským metrem. Na základě výsledků jsme pak navrhli vlastní systém velikostí odpovídající postavám typických fotbalistů.

> více

Originální a stylový design

Chceme, aby měl každý náš dres nápad a styl. Inspiraci čerpáme u streetwear značek či urban fashion, experimentujeme a hledáme nová řešení. Baví nás testovat různé látky, struktury, hrát si se střihovými prvky a hledat neotřelé kombinace barev.


Pomáháme přírodě i lidem, kteří to potřebují

Není nám jedno, co po nás zůstane. I proto je 85-90 % našich látek vyrobeno z recyklovaných PET lahví, které by jinak skončily na skládce. Na jeden dres jich zužitkujeme až 8. Snažíme se ale pomáhat i v jiných oblastech a vždycky rádi přispějeme na dobrou věc.


FOTBALOVÉ DRESY ZNAČKY UNGORA PRO VÁS CHYSTÁME NA LÉTO 2019.

Do té doby vám budeme na tomto dočasném webu postupně odkrývat jedinečnost naší značky, její přednosti a všechny naše velké plány. Nechcete-li přijít o žádné novinky, přihlaste se k odběru newsletteru. A taky si už nyní můžete dresy předobjednat. Do nové sezony tak můžete vyběhnout v plné parádě :)

Vstupte do klubu odběratelů Ungora newsletteru.

Dotaz, přání, předběžná objednávka?