Originální a stylový design

Originální design inspirovaný současnými trendy

Každá nová sezóna s sebou přináší kromě skvělých ligových zápasů také novinky ze světa dresů. Výrobci pravidelně představují nové kolekce pro fotbalové kluby, skrze které prezentují nejrůznější inovace, ať už se jedná o technologické vychytávky nebo designová řešení. Přicházející trendy aktivně sledujeme, necháváme se jimi inspirovat a vytváříme pak modely dresů s novými módními a funkčními prvky.

Technologické vychytávky i poctivá krejčovina

V současných kolekcích světových výrobců se můžete setkat s melange materiály či jacquarovými pleteninami. Objevují se široké lemy, polokošilové límce, rozparky, retro náplety na koncích rukávů, gumové knoflíčky či elastické pásky ze síťovaných materiálů.

Z hlediska funkčnosti se dresy zdokonalují nejrůznějšími protiskluzovými pásky, masážními prvky pro podporu krevního oběhu, ultrasonickým svařováním švů či laserově vyřezávánými otvory pro lepší cirkulaci vzduchu. Prostor dostávájí i materiály z recyklovaných plastů či další technologie pomáhající k ochraně životního prostředí.

Od křiklavých kombinací k minimalismu

Vývoj zaznamenává samozřejmě i vizuální stránka dresů. Výrobci postupně opouštějí kombinace komplementárních barev, jako jsou modrá a červená nebo žlutá a fialová. Ani devadestákové výstřelky, kterým kralovala zlatá a stříbná, už nejsou tolik k vidění. Daleko častěji designéři pracují s jemnými odstíny barev analogových, ze kterých vznikají vizuálně přitažlivé a elegantní kombinace – například tmavě modrá s tóny světlejší modré.

Populární jsou sekundární až terciální odstíny, konkrétně pak vínově červená nebo královská modř. Velice moderní jsou také kombinace s fluorescenčními barvami nebo elegantní strohé designy v černých a bílých barvách. Udržet si v tom všem přehled se může zdát jako fuška, ale nám to dělá radost. Opravdu :)

Inspirujeme se za hranicemi fotbalových stadionů

Krom toho, že po celý rok bedlivě sledujeme výtvory sportovních značek, necháme se občas unést i módou každodenní. Inspirujeme se tvorbou českých i světových módních návrhářů, všímáme si detailů, kombinací látek či zajímavých střihů a ty pak přenášíme do našich vlastních návrhů.

Baví nás experimentovat a hledat nová řešení, testovat, jak se k sobě mají různé textury a střihové prvky. Inspirujeme se alternativními trendy urban a street fashion, které čas od času vtiskneme i našim fotbalovým dresům. Možná tak v budoucích kolekcích narazíte na polokošilové límce, elegantně vyhlížející piqué látky nebo kombinace lesklých a matných látek. Věříme, že se v našich dresech budete cítit dobře.


Začalo to hledání dresu, který by odpovídal našemu zápalu pro fotbal.

Chtěli jsme prostě něco víc než kus látky s číslem na zádech. Hledali jsme fotbalový dres, který by nám ušili na zakázku, v našich barvách a s klubovým znakem na srdci. Ve kterém by se nám příjemně hrálo, dobře by vypadal a přitom nestál majlant. Nic takového jsme ale na trhu nenašli, a tak jsme fotbalové dresy začali vyrábět sami.

Vlastní systém velikostí speciálně pro fotbalisty

Abyste pochopili, jak silná je naše vášeň pro fotbal… Několik let jsme objížděli střední Evropu a měřili fotbalisty. Normálně krejčovským metrem. Na základě výsledků jsme pak navrhli vlastní systém velikostí odpovídající postavám typických fotbalistů.

Funkční textil s unikátními vlastnostmi

Dlouho jsme pro naše fotbalové dresy hledali ten nejlepší možný materiál. A víte co? Nenašli jsme nic, co by odpovídalo našim náročným představám o funkčnosti a kvalitě. Ale našli jsme partnera, který pro nás takovou unikátní látku vyrobil. A to jako pro jedinou firmu v oboru.

Spojení výhod zakázkové a sériové výroby

Sériová výroba pracuje s módními střihy a funkčními materiály, zakázková zase vyhoví vašim individuálním přáním. No a my jsme si vzali to nejlepší z obojího. Po vzoru světových značek využíváme nejmodernější technologie, dbáme na každý detail dresu a řemeslné zpracování. Na rozdíl od nich vám ho ale vyladíme do designu vašeho klubu – tak, jak to umí jen malé lokální firmy.

Inovativní tiskové technologie

Metoda digitálního sublimačního tisku nám umožňuje dostat na dresy esenci vašeho klubu. Barvy, jména, čísla, loga… A ještě větší parádu umíme udělat pomocí originálních výšivek či 3D tisků.


Pomáháme přírodě i lidem, kteří to potřebují

Není nám jedno, co po nás zůstane. I proto je 85-90 % našich látek vyrobeno z recyklovaných PET lahví, které by jinak skončily na skládce. Na jeden dres jich zužitkujeme až 8. Snažíme se ale pomáhat i v jiných oblastech a vždycky rádi přispějeme na dobrou věc.


FOTBALOVÉ DRESY ZNAČKY UNGORA PRO VÁS CHYSTÁME NA LÉTO 2019.

Do té doby vám budeme na tomto dočasném webu postupně odkrývat jedinečnost naší značky, její přednosti a všechny naše velké plány. Nechcete-li přijít o žádné novinky, přihlaste se k odběru newsletteru. A taky si už nyní můžete dresy předobjednat. Do nové sezony tak můžete vyběhnout v plné parádě :)

Vstupte do klubu odběratelů Ungora newsletteru.

Dotaz, přání, předběžná objednávka?