Funkční textil s unikátními vlastnostmi

Trocha textilní teorie

Pro fotbalisty je dres z funkčního materiálu velice důležitý. Je to základní vrstva, druhá kůže, která musí zajistit komfort v každých podmínkách. Látka, ze které se dresy vyrábí, by měla primárně odvádět vlhkost směrem od těla a zabránit tak nežádoucímu zapaření pokožky.


Maximálně funkční, přitom heboučké jako angorák

Funkčnost v případě našeho materiálu zajišťují hydrofobní a hydrofilní vlákna. První z nich jsou v látce zastoupena z 85-95 %, vlhkost odpuzují a nechávají ji odcházet směrem od těla. Hydrofilní vlákna naopak vlhkost vstřebávají a zároveň ji rozvádějí po co největší ploše látky. Snižují tím vodní sloupec a urychlují odpařování potu.

Využití hydrofilních vláken je skvělou příležitostí k přidání i jiných typů materiálu, v našem případě bavlny. Díky té je výsledný materiál na omak neobyčejně heboučký – na rozdíl od syntetických látek. Kromě toho, že je vysoce funkční, také výborně pohlcuje zápach, pocitově dokáže ochladit pokožku až o 2° C a ještě je vyrobený z recyklovaných plastů, čímž ulehčujeme i naší planetě.


Jediní svého druhu.

Zdá se vám to až příliš dokonalé? Taky že je. I přesto většina výrobců zůstává u jednodušších technologií, které fungují na úrovni speciálních tvarů vláken, nepřinášejí však skoro nic navíc. Možná mají pocit, že to jako fotbalisté nepotřebujeme.

Sami jsme více než 4 roky pátrali po výrobci vláken, který by se stejně jako my nespokojil jen tak s něčím. Našli jsme ho daleko za hranicemi Česka, na vlastní kůži otestovali jeho produkty a byli nadšení. Dnes vyrábíme fotbalové dresy z jeho vláken jako jediný výrobce v České republice.

Ve spolupráci s pletárnou, jejíž kvalita produktů je zaručena certifikací od námi vybraného výrobce vláken, jsme vytvořili dokonce unikátní materiál podle našeho návrhu. Nenajdete ho u žádného jiného výrobce na trhu. Pouze na dresech značky Ungora.


Začalo to hledání dresu, který by odpovídal našemu zápalu pro fotbal.

Chtěli jsme prostě něco víc než kus látky s číslem na zádech. Hledali jsme fotbalový dres, který by nám ušili na zakázku, v našich barvách a s klubovým znakem na srdci. Ve kterém by se nám příjemně hrálo, dobře by vypadal a přitom nestál majlant. Nic takového jsme ale na trhu nenašli, a tak jsme fotbalové dresy začali vyrábět sami.

Vlastní systém velikostí speciálně pro fotbalisty

Abyste pochopili, jak silná je naše vášeň pro fotbal… Několik let jsme objížděli střední Evropu a měřili fotbalisty. Normálně krejčovským metrem. Na základě výsledků jsme pak navrhli vlastní systém velikostí odpovídající postavám typických fotbalistů.

Inovativní tiskové technologie

Metoda digitálního sublimačního tisku nám umožňuje dostat na dresy esenci vašeho klubu. Barvy, jména, čísla, loga… A ještě větší parádu umíme udělat pomocí originálních výšivek či 3D tisků.

Spojení výhod zakázkové a sériové výroby

Sériová výroba pracuje s módními střihy a funkčními materiály, zakázková zase vyhoví vašim individuálním přáním. No a my jsme si vzali to nejlepší z obojího. Po vzoru světových značek využíváme nejmodernější technologie, dbáme na každý detail dresu a řemeslné zpracování. Na rozdíl od nich vám ho ale vyladíme do designu vašeho klubu – tak, jak to umí jen malé lokální firmy.

> více

Originální a stylový design

Chceme, aby měl každý náš dres nápad a styl. Inspiraci čerpáme u streetwear značek či urban fashion, experimentujeme a hledáme nová řešení. Baví nás testovat různé látky, struktury, hrát si se střihovými prvky a hledat neotřelé kombinace barev.
Pomáháme přírodě i lidem, kteří to potřebují

Není nám jedno, co po nás zůstane. I proto je 85-90 % našich látek vyrobeno z recyklovaných PET lahví, které by jinak skončily na skládce. Na jeden dres jich zužitkujeme až 8. Snažíme se ale pomáhat i v jiných oblastech a vždycky rádi přispějeme na dobrou věc.

FOTBALOVÉ DRESY ZNAČKY UNGORA PRO VÁS CHYSTÁME NA LÉTO 2019.

Do té doby vám budeme na tomto dočasném webu postupně odkrývat jedinečnost naší značky, její přednosti a všechny naše velké plány. Nechcete-li přijít o žádné novinky, přihlaste se k odběru newsletteru. A taky si už nyní můžete dresy předobjednat. Do nové sezony tak můžete vyběhnout v plné parádě :)

Vstupte do klubu odběratelů Ungora newsletteru.

Dotaz, přání, předběžná objednávka?