Vlastní systém velikostí speciálně pro fotbalisty

Kde se vzaly oděvní míry a označení S, M a L?

Zkuste si "průměrně velkého" fotbalistu napasovat do “průměrné” velikosti. Až na pár šťastných výjimek je více něž pravděpodobné, že někde bude něco táhnout nebo přebývat.

Potíž je v tom, že neexistuje žádná norma, která by přesně definovala, co to S, M nebo L je. Přitom by výrobcům výrazně usnadnila život. Bohužel je to naopak. Písmena označující velikost si volí výrobci sami a snaží se tím vyjádřit svou vlastní představu o postavě small, medium nebo large. Vycházejí přitom často z obecně zažitých údajů o rozměrech populace, které jsou výsledkem plošného měření obyvatelstva. Jenže to poslední dost možná nepamatují ani vaši rodiče – proběhlo před více než 40 lety.

Zkušenější firmy se při výrobě oblečení řídí vlastními velikostmi, které odpovídají postavám jejich zákazníků. Dres pro asijský trh se tak svou velikostí přirozeně liší od toho evropského. A i když se nám výrobci sportovního oblečení snaží nakukat něco jiného, průměrná fotbalová postava se značně liší od té basketbalové.

Změřili jsme 3 000 fotbalistů.

Kvůli tomu všemu je momentálně ve velikostech takový zmatek, že jsme se na to rozhodli jít raději od píky. Tři roky jsme objížděli fotbalová utkání a kluby u nás i za hranicemi, odchytávali hráče a s krejčovským metrem v ruce jim brali míry. Podařilo se nám jich změřit více než 3 000 – malých, velkých, kluků i holek. Naměřené hodnoty jsme zanalyzovali a ušili podle nich vzorové produkty. Ty jsme vyzkoušeli přímo na fotbalistech a postupně dolaďovali tak, aby skvěle sedly hráčům každé velikosti i pohlaví. Výsledné hodnoty jsme dali do tabulky, podle které nyní vyrábíme všechny naše kolekce.


Začalo to hledání dresu, který by odpovídal našemu zápalu pro fotbal.

Chtěli jsme prostě něco víc než kus látky s číslem na zádech. Hledali jsme fotbalový dres, který by nám ušili na zakázku, v našich barvách a s klubovým znakem na srdci. Ve kterém by se nám příjemně hrálo, dobře by vypadal a přitom nestál majlant. Nic takového jsme ale na trhu nenašli, a tak jsme fotbalové dresy začali vyrábět sami.

Funkční textil s unikátními vlastnostmi

Dlouho jsme pro naše fotbalové dresy hledali ten nejlepší možný materiál. A víte co? Nenašli jsme nic, co by odpovídalo našim náročným představám o funkčnosti a kvalitě. Ale našli jsme partnera, který pro nás takovou unikátní látku vyrobil. A to jako pro jedinou firmu v oboru.

Inovativní tiskové technologie

Metoda digitálního sublimačního tisku nám umožňuje dostat na dresy esenci vašeho klubu. Barvy, jména, čísla, loga… A ještě větší parádu umíme udělat pomocí originálních výšivek či 3D tisků.

Spojení výhod zakázkové a sériové výroby

Sériová výroba pracuje s módními střihy a funkčními materiály, zakázková zase vyhoví vašim individuálním přáním. No a my jsme si vzali to nejlepší z obojího. Po vzoru světových značek využíváme nejmodernější technologie, dbáme na každý detail dresu a řemeslné zpracování. Na rozdíl od nich vám ho ale vyladíme do designu vašeho klubu – tak, jak to umí jen malé lokální firmy.

> více

Originální a stylový design

Chceme, aby měl každý náš dres nápad a styl. Inspiraci čerpáme u streetwear značek či urban fashion, experimentujeme a hledáme nová řešení. Baví nás testovat různé látky, struktury, hrát si se střihovými prvky a hledat neotřelé kombinace barev.


Pomáháme přírodě i lidem, kteří to potřebují

Není nám jedno, co po nás zůstane. I proto je 85-90 % našich látek vyrobeno z recyklovaných PET lahví, které by jinak skončily na skládce. Na jeden dres jich zužitkujeme až 8. Snažíme se ale pomáhat i v jiných oblastech a vždycky rádi přispějeme na dobrou věc.


FOTBALOVÉ DRESY ZNAČKY UNGORA PRO VÁS CHYSTÁME NA LÉTO 2019.

Do té doby vám budeme na tomto dočasném webu postupně odkrývat jedinečnost naší značky, její přednosti a všechny naše velké plány. Nechcete-li přijít o žádné novinky, přihlaste se k odběru newsletteru. A taky si už nyní můžete dresy předobjednat. Do nové sezony tak můžete vyběhnout v plné parádě :)

Vstupte do klubu odběratelů Ungora newsletteru.

Dotaz, přání, předběžná objednávka?